Together beyond lubrication

Razem możemy zdziałać więcej, dzięki specjalistycznym środkom smarnym, które pomagają osiągnąć więcej przy mniejszym wpływie na środowisko.

Wspólnie znajdujemy rozwiązania dla wymagań jutra

Jak będzie wyglądać przyszłość? Wszystko się zmienia. Codziennie. A my musimy za tymi zmianami nadążać. Musimy stale się doskonalić, zawsze iść do przodu.

Przyszłość nie jest pewna. To od nas zależy, jak ją ukształtujemy, posuwając się naprzód z wigorem i celem. A nasi pracownicy będą towarzyszyć Państwu w tej podróży!

Działajmy razem i bądźmy o krok do przodu: Razem napędzamy postęp.

play_arrow

Świat jest w ciągłym ruchu. Bądź z nami o jeden krok do przodu.

Zawsze idziemy do przodu, codziennie opracowując nowe pomysły, aby sprostać potrzebom naszych klientów, a wszystko to z myślą o przyszłości. Klienci Klüber Lubrication oczekują produktów najwyższej jakości – a naszą misją jest je dostarczać. 

Aby uzyskać najlepsze wyniki, dostosowujemy nasze rozwiązania w zakresie specjalistycznych środków smarnych, aby dokładnie spełniać potrzeby naszych klientów, koncentrując się na dwóch kluczowych obszarach: innowacyjności i zrównoważonym rozwoju.

Dzięki innowacyjnej technologii promujemy zrównoważony rozwój, kładąc podwaliny pod świat, w którym przemysł i środowisko idą w parze. Ochrona środowiska jest tym, co motywuje nas do ciągłego rozwoju naszych produktów – a największe korzyści odnoszą z tego nasi klienci.

Zawsze szukamy kolejnych kroków i lepszych rozwiązań. To nas napędza. Tylko razem możemy iść naprzód, dlatego łączymy ludzi, technologie i wiedzę z różnych dziedzin.

Wszystko dzięki naszym ekspertom

„Wszyscy mamy wiele dobrych powodów, aby dbać o zrównoważony rozwój. Naszą pasją jest także ulepszanie Twoich rozwiązań.”

 

Roland Lengel | Lider zespołu ds. zrównoważonych koncepcji materiałowych

Ekspert Roland Lengel
  • Przeczytaj historię Rolanda Lengela

    „Zrównoważony rozwój stał się już od dawna podstawowym wymogiem każdego projektu rozwojowego – należy bardziej niż kiedykolwiek rozważać odpowiedzialne wykorzystanie zasobów w różnych sektorach i branżach. Jako ojciec dwójki małych dzieci zdecydowanie opowiadam się za większym naciskiem na zrównoważony rozwój, ponieważ ochrona naszej planety dla przyszłych pokoleń jest naszym obowiązkiem. Praca nad zrównoważonymi rozwiązaniami na nadchodzące dziesięciolecia to od lat moje zadanie w dziale Advance Engineering firmy Klüber Lubrication. Myślimy holistycznie i tworzymy innowacyjne platformy technologiczne, które promują zrównoważony rozwój poprzez ich szerokie zastosowanie – zarówno dla naszych klientów, jak i w odniesieniu do naszych własnych procesów produkcyjnych. Nasze jasno określone cele to: Skoncentrowanie się na wykorzystaniu zrównoważonych surowców już na etapie rozwoju naszych produktów, oferowanie usług opartych na danych w celu poprawy efektywności energetycznej, a także zapewnianie naszym klientom kompleksowego wsparcia w zakresie stosowania naszych rozwiązań smarnych.”

„Ciężka praca, wytrwałość, pasja – to niektóre z mniej znanych kroków prowadzących do postępu.”

 

Susanne Heckel | Szefowa zespołu wsparcia GBT i koordynatorka ds. GBT Handprint

Ekspert Susanne Heckel
  • Przeczytaj historię Susanne Heckel

    „Od ponad 25 lat Klüber Lubrication kompleksowo rozważa interakcje każdego produktu i ich wpływ pod kątem zrównoważonego rozwoju. Jako koordynatorka ds. Handprint dla naszego globalnego oddziału, zależy mi na tym, abyśmy nie byli usatysfakcjonowani tym, co osiągnęliśmy do tej pory, ale stale czyniliśmy nasze smary bardziej zrównoważonymi – i to z myślą o całym łańcuchu wartości. Podejście, zgodnie z którym firmy koncentrują się wyłącznie na własnych emisjach gazów cieplarnianych, nie jest już wystarczające dla skutecznych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Opracowując nasze rozwiązania w zakresie środków smarnych, nie tylko zapewniamy, że nasze produkty są bardziej energooszczędne, a tym samym bardziej zrównoważone, ale także pomagamy naszym klientom zmniejszyć swój własny ślad i osiągnąć własne cele klimatyczne. Jest to standard, według którego jesteśmy oceniani, zarówno przez naszych klientów, jak i przez międzynarodowe agencje ratingowe CSR.”

„W dłuższej perspektywie nie można osiągnąć wydajności bez zrównoważonego rozwoju.”

 

Tilman Renz | Lider Grupy ds. Strategii Operacyjnych i Wsparcia

Ekspert Tilman Renz
  • Przeczytaj historię Tilmana Renza

    „Idea, że powinniśmy dążyć do bardziej zrównoważonego rozwoju, była obecna już w moich czasach szkolnych, dlatego na uniwersytecie wybrałem geoekologię i ekonomię. Firmy muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przyszłe pokolenia na wszystkich kontynentach znalazły się na zdrowej i nadającej się do życia planecie. Dołączyłem do Klüber Lubrication 13 lat temu, ponieważ nasze produkty zdecydowanie przyczyniają się do lepszego zrównoważonego rozwoju u naszych klientów: nowoczesne środki smarne zwiększają efektywność energetyczną sprzętu, długotrwałe smarowanie zmniejsza zużycie zasobów, a biologicznie degradowalne produkty zapobiegają zanieczyszczeniu środowiska. Motywuje mnie współpraca z zaangażowanymi współpracownikami w celu optymalizacji naszych procesów pod kątem zrównoważonego rozwoju. Kluczowym celem jest neutralność klimatyczna. Aby ją osiągnąć, musimy w coraz większym stopniu brać pod uwagę wydobycie surowców, zastosowania produktów i możliwość recyklingu.”

Innowacja jest częścią naszego DNA

Nasza kultura innowacyjności opiera się na wieloletnim doświadczeniu jako specjalisty w dziedzinie środków smarnych i doskonałym zrozumieniu wymagań naszych klientów. Innowacje nie powstają, gdy trzymamy się status quo – powstają, gdy myślimy o wymaganiach jutra już dziś.

Nasi specjaliści ciągle poszerzają swoją wiedzę, aby lepiej identyfikować i rozumieć potrzeby rynku i naszych klientów oraz przekładać te potrzeby na wymierną użyteczność. Nasze dążenie do innowacji jest w dużej mierze widoczne w zaangażowaniu naszych pracowników, z których aż 200 pracuje w dziale badań i rozwoju. Dzięki 13 laboratoriom na całym świecie, 10 ośrodkom badawczo-rozwojowym i ponad 110 stanowiskom testowym, jesteśmy siłą napędową innowacji.

Czy nasza kultura innowacji wzbudziła Twoje zainteresowanie? Więcej informacji na temat innowacji i tego, jak firma Klüber Lubrication opracowuje technologie oferujące wiele różnych korzyści, można znaleźć na stronie: Innowacje w Klüber Lubrication.

Bardziej wydajnie, bardziej kompleksowo – pomagamy klientom osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

Obniżone koszty i zwiększona wydajność dzięki niższemu zużyciu środka smarnego i ekonomicznemu dozowaniu, a także niższe zapotrzebowanie na energię dzięki niskim współczynnikom tarcia w celu zmniejszenia emisji CO2: w Klüber Lubrication zrównoważony rozwój i ochrona środowiska idą w parze z wydajnością i rentownością.

Pomagamy naszym klientom postępować odpowiedzialnie wobec ludzi i przyrody. Do wielu zastosowań przemysłowych, w których smary mogą mieć kontakt ze środowiskiem, oferujemy biodegradowalne, przyjazne dla środowiska specjalne smary certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Wspieramy również zrównoważony rozwój za każdym razem, gdy opracowujemy nowe produkty i usługi lub modyfikujemy istniejące – i robimy to na przestrzeni całego procesu produkcyjnego: od surowców, przetwarzania i pakowania po korzyści dla klienta i zarządzanie cyklem życia.

Dzięki naszemu know-how oferujemy naszym klientom wsparcie na całym świecie – i nigdy nie tracimy z oczu środowiska, bezpieczeństwa dostaw i ochrony zasobów.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o naszych koncepcjach zrównoważonego rozwoju i specjalistycznych środkach smarnych przyjaznych dla środowiska? W takim razie skorzystaj z okazji i odwiedź stronę: Zrównoważony rozwój w Klüber Lubrication.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Proszę wypełnić ten formularz.