Tribologické know-how pro mazání v automobilových interiérech.

Zvyšte pohodlí při jízdě a prodloužte životnost vašeho automobilu

Zvyšte pohodlí při jízdě a prodloužte životnost vašeho automobilu

Whitepaper: Tribologické know-how pro automobilový interiér

Pro optimální zážitek z jízdy: Whitepaper „Tribologické know-how pro interiér automobilů“ vám ukáže, jak se vyvarovat rušivých účinků způsobených třením materiálů v interiéru automobilu již během fáze návrhu; jak zajistit maximální pohodlí pro zákazníky při řízení vozu a jak se vyhnout zbytečným stížnostem a reklamacím.

Pro stáhnutí plné verze dokumentu pokračujte prosím >>kliknutím zde<<.

Speciální maziva pro nastavovací mechanismy opěrek sedadel

Podívejte se na rozdíl použití maziv od Klüber Lubrication v porovnání se standardním konkurenčním mazivem.

play_arrow

Druhy tření a jejich účinky v interiéru vozu

Třením se rozumí odpor, který vzniká při relativním pohybu dvou objektů ve vzájemném kontaktu. V závislosti na typu pohybu může tření vést k různým "smyslovým efektům", které vnímáme bez řádného mazání jako silné pískání či skřepot, znatelné zadrhávání nebo praskání.

Jak může kluzné tření ovlivnit zážitek z jízdy

V interiéru automobilů je ve většině případů přítomno kluzné tření. Tato obzvláště intenzivní forma tření je patrná nepříjemnými zvuky. V interiéru vozidla je v podstatě asi 100 míst, kde toto tření vzniká a ovlivňuje tak jízdní komfort nežádoucím hlukem, pachy a/nebo špatným pocitem při doteku v průběhu manipulace.

Výhodný potenciál high-tech maziv

Nejjednodušší a nákladově nejefektivnější způsob, jak omezit nepříznivé efekty tření v interiéru vozidla, nabízí špičková maziva Klüber Lubrication. Tato maziva jsou speciálně přizpůsobena aktuálnímu stavu tření a účinně minimalizují jeho účinky, jako např. rušivé zvuky, ve prospěch zvýšeného jízdního komfortu. Tabulka ukazuje, jak se naše spolehlivá, stabilní a moderní maziva (například oleje PFPE) chovají při různých teplotách ve srovnání s běžnými mazivy.

Chcete se dozvědět více?

  • Igor Štrba

    Sales Manager Czech Republic

    +420 733 737 478

  • Vladimír Cúth

    Sales Manager Slovakia

    +421 (0)905 518 111

Vyplňte prosím tento formulář.