İplikten terbiyeye - her tip uygulamanız için doğru yağlayıcı

Klüber Lubrication iplikten terbiyeye, tekstil endüstrisinin tüm sektörlerinde, her tip uygulamanız için, yağlama noktalarının ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiş yüksek performanslı yağları ve gresleri ile üretim sürecinizi desteklemeye devam ediyor.

Klüber Lubrication iplikten terbiyeye, tekstil endüstrisinin tüm sektörlerinde, her tip uygulamanız için, yağlama noktalarının ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiş yüksek performanslı yağları ve gresleri ile üretim sürecinizi desteklemeye devam ediyor.

İplik endüstrisi

İplik prosesindeki makineler ve parçalar yüksek yük altında çalışır. Artan taleple beraber, teknoloji hızlı bir şekilde gelişti ve makine hızları oldukça arttı. Makinelerin çalışma hızlarının ve dolayısıyla üretimin artmasıyla, parçalara binen yükler de arttı. Artık makineyi oluşturan parçaların daha hızlı ve verimli bir şekilde çalışması gerekmekte. Toz, nem ve sıcaklık değişimi gibi etkilerin yanında bir ekipmanın ilk yağlama ve çalışma sırasında yeniden yağlanması için doğru yağlayıcıyı seçmek oldukça önemlidir. Çünkü yağlayıcılar, her bir makine elemanının güvenilir çalışmasını sağlamakyan olan bileşenlerdir.

tekstil_iplik_kluber

Örgü endüstrisi

Kumaş üretiminde kullanılan örgü makinelerinde yer alan ekipmanların yeterli ömür ve performansla çalışabilmesi için doğru yağlamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Örgü makinesi ekipmanları yüksek strese, sürekli değişen ve sıklıkla yüksek yüklere, titreşimlere ve değişen çalışma koşullarına maruz kalır. Nem ve aşırı sıcaklık değişimleri, kullanılan iplik türleri gibi faktörler de ilmek oluşturan elemanlarda aşınmanın oluşmasında önemli rol oynar.

Kapsamlı araştırma ve testler sonucunda Klüber Lubrication, her türlü örgü makinesi için doğru yağlayıcıları başarıyla geliştirmektedir. Bu yağlayıcılar; iğneler, hareket ileticiler, taşıyıcı kılavuz ve platinler gibi ilmek oluşturan elemanları korumakla birlikte gelişmiş makine performansı ve güvenilirliği ile terbiye işlemleri sırasında kumaş işleme prosesinde mükemmel yıkanabilirlik özelliği sağlar.

 

 

tekstil_orgu_kluber

Dokuma endüstrisi

Günümüzde dokuma makinelerinin yüksek stres altında maksimum üretim verimliliğiyle çalışması beklenmektedir. Bu süreçte makine ekipmanlarını olabildiğince yüksek seviyede koruyarak olası duruşların önüne geçilmesinde yağlayıcıların rolü oldukça büyüktür.

Dokuma makinelerinin en önemli ekipmanlarından dişli kutularında Klüber Lubrication’ın pek çoğu OEM onaylı sentetik dişli yağlarıyla sadece dokuma makinelerinizden maksimum üretim verimliliği almakla kalmayıp; ayrıca başta enerji verimliliği olmak üzere sürdürebilirlik hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

tekstil_dokuma_kluber

Boya  - Apre - Terbiye endüstrisi 

Sıcaklık, su, buhar, kimyasal gibi pek çok farklı dış etken, çeşit çeşit terbiye makinelerinde tek veya beraber bulunabilir ve ekipmanlarınızın güvenle çalışmasını zorlaştırır. Tekstil firmalarının var olan üretim ve sürdürebilirlik hedeflerine ulaşabilmesi için bahsedilen zorlu şartlara dayanıklı özel formülasyona sahip Klüber Lubrication yağlayıcıları tüm terbiye makinelerinde mükemmel sonuç vermektedir.

Dünyanın tüm bölgelerinde faaliyet yürüten terbiye kısmı makine üreticileri tarafından tercih edilen Klüber Lubrication yağlayıcıları ile plansız duruşlardan kaçınabilir; üretim verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Terbiye

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Lütfen formu tamamlayınız.