Yağlayıcıların sürdürülebilirlik hedeflerine etkisi

Üretim verimliliğinizi optimize edin

Klüber Lubrication, 90 yıldan uzun bir süredir doğru yağlayıcıların seçiminde ve uygulanmasında hem OEM'lere hem de son müşterilere tekstil üretiminde daha fazla verimlilik sağlamayı amaçlamaktadır. Bu içerikte, tekstil endüstrisinin bizim için önemini ve özel yağlayıcıların bu alandaki sürdürülebilirlik dengenizi nasıl etkileyebileceğini açıklıyoruz.

Yağlayıcılar tekstil endüstrisinde üretim verimliliğine nasıl katkıda bulunurlar?

Belirleyici faktörler daha yüksek verimlilik ve daha fazla verimdir. Fark edilmesi gereken şey, yağlayıcıların makine tasarımının ayrılmaz bir parçası olmasıdır. Bir tekstil makinesi doğru yağlayıcı olmadan sorunsuz çalışamaz. Bu nedenle, Klüber Lubrication olarak makine geliştirme ve tasarımında OEM’ler ile yakın işbirliği içinde aktif bir rol alıyoruz. Böylece enerji dengesi, işyeri güvenliği özellikleri ve makinelerin verimliliği en başından itibaren optimize edilebiliyor.

Yağlayıcıların işyeri güvenliği ile bağlantısı nedir?

Örneğin, rulmanlar veya dişliler genellikle makinenin üç metre yukarısı gibi belirli bir yüksekliğe monte edilir. Bir imalatçı, tekstil üretimi gereklilikleri için özel olarak geliştirilmemiş bir endüstriyel yağlayıcı kullanıyorsa, rulmanın kısa aralıklarla yeniden yağlanması gerekmektedir. İyileştirilmiş yağlama sayesinde bu bakım çalışmaları ve dolayısıyla çalışan riski önemli ölçüde azaltılabilir.

  • Doğru zamanda, doğru noktada, doğru yağlayıcı

    Klübermatic yağlama dispenserleri ile otomatik yağlama

    İndir

Müşterilerimiz için uygun çözümü bulmanızı sağlayan belirleyici faktörler nelerdir?

Klüber Lubrication için üç faktör öne çıkmaktadır. Bunlardan birincisi uygulamayı anlamak. Tekstil endüstrisindeki üretim teknikleri, örme için gereken hassas mühendislikten, dokuma ve terbiye işlemlerinde kullanılan büyük makinelere kadar oldukça farklıdır. Bu makinelerin performansını ve verimliliğini optimize etmek için, nasıl çalıştıklarını anlamak gerekir ve Klüber Lubrication olarak biz tekstil üretim sürecindeki tüm ekipmanlarda derin deneyime sahibiz. İkincisi, üretim sürecini anlamak. Tekstil endüstrisi örneğin yaş terbiyede, yağlayıcıyı parçalayabilen ve bileşenlere zarar verebilen alkalin ve asidik çözeltiler kullanmaktadır. Doğru yağlayıcı kullanılması, makine elemanlarının erken arızalanmasını önlemeye yardımcı olur. Son olarak, müşterilerimiz için yerinde ve yetkin danışmanlık. Tekstil endüstrisi hızlı bir şekilde gelişmektedir. Gelişmiş tekstil üretiminin gelecekteki gereksinimlerini karşılamak için doğru bir iş ortağına sahip olmanız gerekir. Klüber Lubrication olarak, tribolojik bilgi birikimimizin yanı sıra, dünya çapındaki 30’dan fazla lokasyonumuzla müşterimize daha yakınız.

Özel yağlayıcılar tekstil endüstrisinde sürdürülebilirliği olumlu yönde nasıl etkileyebilir?

Verimliliği büyük ölçüde artırarak! Özellikle bu konuda muazzam bir potansiyel sunan sentetik yağlayıcılardır. Sentetik baz yağ ve özenle oluşturulmuş katkı maddesi paketi, daha yüksek performansa, daha uzun servis aralıklarına ve daha az kirlenme riskine katkıda bulunur. Bu aynı zamanda kumaşın kirlenmesi ve ıskarta riskini de azaltır. Sonuç olarak, üretici için defolu kumaşının hacmi azalır. Aynı zamanda makinelerin duruş süresi kısalır ve bakım maliyetleri düşer; bu da toplam üretkenlik artışı sağlar. Ek olarak, doğal kaynaklar üzerindeki baskı azalır. Sentetik yağlayıcılarla minimum miktarda yağlama mümkün olur. Özel sürtünme davranışları ile sürdürülebilir yağlama sağlamak için küçük miktarlar yeterli olabilir, bu da bu yağlayıcıları tekstil üretiminde oldukça etkili bileşenler haline getirir. Üreticilerin sadece yağlayıcıların üretiminde değil, aynı zamanda bertaraf miktarları açısından da kaynaklardaki yükü azaltmalarını sağlar.

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Lütfen formu tamamlayınız.